کوچینگ زیبایی آموزش نیست کوچینگ زیبایی یک فرایند هدف محور است

0

کوچینگ زیبایی آموزش نیست کوچینگ زیبایی موعظه هم نیست جلسات کوچینگ زیبایی یک فرایند هدف محور است کوچینگ زیبایی موعظه نیست کوچینگ آموزش نیست.
قهرمانانان زیبایی از خدمات کوچینگ استفاده کرده اند رهیاری زیبایی میتواند فرآیندی گفتگو محور باشد که به موجب آن بیوتی کوچ به مراجع کمک می‌کند تا به اهداف خود در زمینه زیبایی یا موفقیت در کسب کسب و کار زیبایی و مرتبط با آن برسند.
بزرگان گفته اند زیبایی وعده لذت است و رسیدن به آن نیاز به توانایی و تاب آوری دارد.
بیوتی کوچ به مراجعین خود کمک میکند و آنها را در تدوین و اجرای برنامه موفقیت شغلی و حرفه ای خود پشتیبانی میکند تا از چالش فرصت رویش ساخته و  پاسخ سوالات خود را در  فراز و فرود زندگی بیابند و در این مسیر با استفاده از روشهای شناختی رفتاری هرگونه بینش و نگرش و  تشویق و تهور لازم در آنها تقویت می‌شود.

سحر ناز اسعدی مدیر آکادمی اسعدی در ادامه مطلب برای میگنا نوشت بیوتی کوچینگ مراحلی دارد که آشنایی با آن بسیار مهم است جلسات کوچینگ زیبایی یک فرایند هدف محور است که به موجب آن بیوتی کوچ به مراجع کمک می‌کند تا راه حل ها و مراحل عمل را شناسایی کند تا بتواند به هدف خود در امر زیبایی برسد .

کوچینگ در صنعت زیبایی و کسب و کارهای مرتبط با زیبایی می تواند شامل حمایت و مشاوره هایی درخصوص استراتژی های بازاریابی، بهینه سازی اجرا و عملکرد و یا مشاوره در مدیریت امور مالی و مسایلی این چنین باشد. کوچینگ زیبایی به افراد کمک می‌کند تا در مد و زیبایی رفتاری حرفه‌ای داشته باشند در نمایی کلی میتوان گفت کوچینگ زیبایی آندسته از فعالان مد و زیبایی را هدف قرار میدهد که میخواهند در کسب و کار خود تحولات بنیادی ایجاد کنند کوچینگ زیبایی میتواند شامل مراحلی به قرار زیر باشد :

  1. ۱- ساخت و ایجاد رابطه بین کوچ زیبایی و زیباگر یا زیباجو
    ۲- شناسایی راه حل یا مشکل تعریف یا باز شناسی مساله
    ۳- شفاف سازی اهداف  بنوعی که قابل تحقق و قابل تعقیب باشند
    ۴- نقشه راه یا برنامه اقدام
    ۵- بررسی و مشاهده نتایج، ارزیابی ؛ پایش و  پاسخگویی

رهیاری زیبایی میتواند فرآیندی گفتگو محور باشد که بر اساس تفاهم و ارتباط با مراجع آغاز می‌شود مراجع میتواند آرایشگری تازه کار و یا مدیر یک کلینیک زیبایی و یا یک آموزشگاه آرایشگری باشد.
اغلب بیوتی کوچ  از مراجع می پرسد که از جلسات کوچینگ چه چیزی را مد نظر دارد و هدف کلی اینکار چیست ؟

وقتی هدف روشن و معین شود و زمانی که رهیار و مراجع از اهداف مراجع آگاه شدند، رهیار تلاش میکند مسیر را روشن و شفاف معرفی نماید و از مراجع می­خواهد تا مراحل لازم برای رسیدن به اهداف خود را شناسایی کند.
شناسایی گام به گام  و مرحله به مرحله تا رسیدن به هدف معین شده  قلب  کوچینگ زیبایی است و مرحله ای است که کیتوان از آن بعنوان اقدام اصلی نام برد .

تقدم و تاخر برنامه اقدام و تدوین نقشه راه و اینکه چگونه و چه اقداماتی لازمه رسیدن به هدف است دارای اهمیت فراوان است .
مرحله پایانی بازبینی فرایند و نگاهی منتقدانه به منظور ارزیابی مجدد و پایش و پیگیری امتیازات و نارسایی های احتمالی است .

این مراحل پنچگانه معمولا ساختار یک برنامه رهیاری زیبایی را تشکیل میدهد و آنچه که بیوتی کوچ به اتفاق مراجع خود انجام میدهد چیزی خارج از این چارچوب نخواهد بود زیباگر یا ریباجو مراحل اقدام و مراحل آن را شناسایی میکند و برنامه ای برای رسیدن به هدف خود تدارک میبیند و فرآیند رهیاری زیبایی بدینگونه آغاز میگردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.