پوست ابری چیست؟ این مدل آرایش چگونه انجام میشود ؟

0
پوست ابری یکی از مُدهای آرایشی جدید است که روی جلوه‌های لطیف و نرم آرایشی و حالت‌های مات تمرکز دارد و از این نظر درواقع نقطه‌مقابل آرایش‌های براق است. «پوست ابری» روی استفاده از پودرهای محو و رقیق تمرکز می‌کند و می‌خواهد یک حالت سبک و نوعی بافت محو و تارشده را روی پوست به‌وجود بیاورد.

 به گزارش قاصدک خبر به نقل از سلامت پودرهای آرایشی، همان عنصر کلیدی در آرایش «پوست ابری» هستند که به شکل‌گیری این حالت کمک می‌کنند. در ادامه با جزئیات بیشتری درباره «پوست ابری» و روش‌های اجرای این شیوه آرایشی آشنا خواهیم شد.

 

«پوست ابری» چیست؟

 

آرایشگران حرفه‌ای می‌گویند که «پوست ابری» درواقع نوعی آرایش مات و لطیف است که حالتی تارشده با درخشش حداقلی را به‌طور یکدست در تمامی قسمت‌های صورت به‌وجود می‌آورد. همین تاری یکدست است که حالتی بسیار لطیف، ابریشمی و شبیه به فیلترهای تصویری موبایلی به پوست صورت می‌بخشد. البته «پوست ابری» کمی با پوشش‌های کاملا مات تفاوت دارد.

 

در  آرایش  پوست ابری محصولات آرایشی مات و محو در کنار رژگونه‌های مات در ناحیه چشم‌ها، گونه‌ها و لب‌ها قرار می‌گیرند.

وقتی که درباره این نوع آرایش صحبت می‌کنیم، توجه به این نکته بسیار مهم است که خطوط صورت در این شیوه آرایشی به‌هیچ‌وجه نباید برجسته یا تیز شوند.

 

درواقع رژگونه‌ها باید لبه‌های تیز را در اندام‌های مختلف صورت بپوشانند و حالتی محوشده به آنها بدهند، تا اندازه‌ای که معلوم نباشد این خطوط اساسا از کجا شروع می‌شوند و در کدام نقطه به اتمام می‌رسند.

 

آماده‌سازی پوست برای آرایش «پوست ابری»

 

اولین گام مهم برای اجرای آرایش «پوست ابری»، رسیدگی کامل و باکیفیت به پوست است. پس ابتدا باید از مرطوب‌کننده‌ها استفاده کنید، مخصوصا اگر پوست خشکی داشته باشید. پوست‌های خشک هم می‌توانند آرایش «پوست ابری» را بپذیرند، اما باید کاملا مرطوب‌سازی شوند تا در پایان این آرایش، حالت پوسته‌پوسته یا تکه‌تکه پیدا نکنند. استفاده از پرایمرهای آبرسان می‌تواند کار را برای پوست‌های خشک راحت‌تر کند. افزودن مقداری هایلایتر مایع به مرطوب‌کننده نیز درخشندگی بیشتری به آرایش نهایی می‌بخشد.

 

انجام زیرسازی یا استفاده از محصولات فونداسیون

 

وقتی که مرحله قبلی به پایان رسید، باید از فونداسیون‌ یا محصولات زیرسازی مات و بسیار نرم استفاده کنید. محصولات پودری از این نظر عالی هستند، اما اگر کسی می‌خواهد از فونداسیون مایع استفاده کند، باید از اسفنج مرطوب برای پخش کردن آن روی پوست صورت کمک بگیرد.

 

در ادامه باید اسفنج  را به مقداری کانسیلر آغشته کنید تا بتوانید حالتی از آرایش محوشده به ناحیه زیر چشم‌ها بدهید. می‌توانید از کرم کانتور، برنزه‌کننده و یا رژگونه کرمی یا مایع نیز استفاده کنید. استفاده از ژرگونه‌های مات و محوکننده می‌تواند کار شما را راحت‌تر کند و حالت ابریشمی و لطیف‌تری به پوست شما بدهد.

 

حالا پوست را «ابری» کنید

 

حالا به مرحله جادویی کارمان رسیده‌ایم که با استفاده از پودرهای فشرده انجام می‌شود. کمی آزمون و خطا در این مرحله می‌تواند به‌مرور زمان کار شما را راحت‌تر کند. وقتی که براش آرایشی مودار را به پودر فشرده آغشته کردید، باید براش را روی پوست صورت فشار دهید و بچرخانید اما این فشار نباید بیش‌ازحد شدید باشد.

 

این تکنیک «فشار و چرخش» ذرات ریز و محوشده‌ای از پودر فشرده را روی صورت پخش می‌کند و درنهایت بافت سبک و تارشده‌ای به پوست می‌بخشد. اگر در پایان متوجه شدید که مقداری پودر اضافی روی صورت باقی مانده است، به‌آرامی آن را جدا کنید. طبیعتا باید از پودرهای شل، نرم و فشرده‌ای استفاده کنید چسبنده نیستند و کاربردپذیری راحتی دارند.

 

پوست ابری چیست ؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.