تقویت سیستم ایمنی بدن انسان با زعفران

پژوهشگران یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به منظور تقویت سیستم ایمنی بدن موفق به ساخت آنتی اکسیدان و تولید ماده کروسین از زعفران شده اند.
محمد تقی میر احمدی، رئیس مرکز پیشگیری سرطان نسترن و مدیرعامل یکی از شرکت‌ های دانش ‌بنیان مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری فرآورده‌ های دارویی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با سیناپرس گفت: ما در مرکز پیشگیری سرطان نسترن اقداماتی در زمینه سلامت زایی یا تقویت سیستم ایمنی بدن انجام می دهیم به عنوان مثال پژوهشگران مجموعه ما موفق به ساخت آنتی اکسیدانی از زعفران شده اند. همچنین از زعفران ماده بسیار ارزشمند و گران قیمت کروسین را نیز تولید کرده ایم؛ اکنون تنها رقیب ما در این حوزه یک کارخانه آمریکایی است.
این عضو شبکه پارک علم و فناوری سلامت مشهد افزود: همچنین در این مرکز مدرسه ای جهت آموزش سلامت و سبک زندگی بهتر دانش آموزان ایجاد کرده ایم؛ اکنون ۱۲۰ مرکز دخترانه تحت پوشش این آموزش ها قرار دارند.
وی اظهارداشت: یکی دیگر از اقدامات ما در پژوهشکده بوعلی یا مرکز سلامت مشهد، تشخیص زودهنگام سرطان است. اگر سرطان به موقع تشخیص داده شود، شانس بهبودی بیماران افزایش پیدا می کند از اینرو در حال ساخت دستگاهی هستیم تا بتوانیم سلول های سرطانی را از سلول های سالم جدا کنیم.

لینک کوتاه :

https://qasedakkhabar.ir/?p=8845

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار

محل تبلیغات