بیمارستان های آبکی یا پزشکان پولکی!؟

به گزارش قاصدک خبر؛ در گفت و گویی که توسط خبرنگار ما در یکی از بیمارستان های اهواز صورت گرفت
خانم شیرزادی مادر یکی از بیماران گفت: چند روز پیش که با اسهال و استفراغ فرزندم روبرو شدم و درمانش را توسط دکتر در شهرستان آغاز کردم کم کم متوجه ورم پشت چشمش شدم و بعد با افزایش ورم و اعزام فوری به اهواز بااینکه توقع داشتم همان روز اول درمانش آغاز شود با کمال تعجب دیدم که دکتر معالج برای فرزندم سونو نوشت به ایشان گفتم این مشکل پس از استفاده دارو ایجاد شده و احتمالا حساسیت است اما کار خودش رو ادامه داد و روز دوم از کلیه ها، روز سوم از کبد آزمایش گرفته شد و روز به روز وضعیت ورم چشم فرزندم بدتر و بدتر میشد تااینکه لکه ی قرمز بزرگی در چشمش ایجاد شد در نهایت روز پنجم با اصرار خودم و چون تمام تست ها و آزمایشات و سونو ها را داده بود تست آلرژی انجام شد و حساسیت دارویی تشخیص و تایید شد.
خانم شیرزادی از پرسنل بیمارستان و پرستاران راضی بود و تکه کلامش خانم عالی پور شده بود اما از تشخیص دیرهنگام فرزندش به شدت ناراحت و از احتمال آسیب به چشمانش وحشت زده شده بود.

در گفتگوی دیگری با خانم دانشمند زاده وی از پزشکی که تشخیص برونسکوپی برای فرزندش داده عصبانی بود و دکتر معالج را با آن همه دبدبه ، کبکبه و ادعا بیسواد خطاب می کرد.
خانم دانشمندزاده گفت: ۵ الی ۶ روز پیش با علائم خروسک فرزندم به بیمارستان مراجعه کردم که پس از گرفتن عکس ریه بیمارستان قبول به بستری فرزندم نکرد اما پس از کشت مدفوع، عفونت روده دیده شد و او را بستری کردند.
بعد از ۲ روز اسهالش درمان‌ اما سرفه هایش بدتر شد، پزشک معالج برایش مشورت ریه نوشت اما دکتر ریه مرخصی بود، پس از ۳ الی ۴روز انتظار پزشک ریه آمد سُک سُکی کرد و رفت ،فقط پرسید چیزی در گلویش گیر نکرده گفتم خیر، رفت که عکس ریه را چک کند منتظر بودیم برای ویزیت تشریف بیاورند که نیامد بعد که پرس وجو کردیم گفتند دکتر در بخش ریه هستند، به بخش ریه مراجعه کردیم و گفت همین الان بیمارهایش را دید و رفت!!!!
در کمتر از ۳دیقه تمام بخش را ویزیت کرد!!!!؟؟؟؟
این مادر بیمار با ناراحتی ادامه داد: دکتر معالج پس از آنکه دید دکتر ریه مرخصی است برایش آنتی بیوتیک و بخور نوشته بود و فرزندم بهتر شد و پس از این مدت انتظار پزشک ریه با عکس و علائم ۷روز پیش و بدون صحبت با بنده برایش نسخه ی برونسکوپی پیچید و رفت حتما فردا هم قرار است آندوسکوپی بنویسد…

این بار خانم رضایی با ما به گفتگو نشست و گفت :پس از خونریزی فرزندم از گلو وبینی به متخصص حلق و بینی و گوارش مراجعه کردم و پس از انجام رادیولوژی و سیتی اسکن گفتند به بیمارستان مراجعه کن که بعد از مراجعه به بیمارستان اطفال ، فرزندم رو در بخش ریه بستری کردند، چند روزی صبر کردیم و هنوز خون بالا میاورد دکتر ریه پس از یک دقیقه معاینه دستور برونسکوپی دادند و دستورات متعدد دیگر که در انتها هیچ تشخیصی داده نشد و فرزندم رو بدون آنکه درمان شود مرخص کردند.

خانم رضایی ادامه داد: هزینه بیمارستان بسیار سنگین بود که با کمک خیرین بیمارستان مبلغی از آن پرداخت شد اما به علت نداشتن بیمه و مشکلات مالی توانایی پرداخت مبلغ باقی مانده را نیز نداشتم.

خانم رضایی از اهمیت ندادن پزشکان به بیمار و نحوه ی مدیریت بیمارستان گله داشت و گفت: فکر نمیکنم بیماری فرزندم ناشناخته باشد کم کاری از کادر پزشکی است که فرزندم را به حال خود رها کرده و پزشکان توجه کمی به بیماران میکنند‌.تمام کارها را با سونوگرافی و برونسکوپی و رادیولوژی انجام میدهند و حتی حاضر نیستند با اینکه هزینه های سنگینی از مردم می‌گیرند برای پیدا کردن مشکل بیماران درست معاینه و مشاوره کنند.

پس از این گفتگو ها دریافتم حال این روزهای بیمارستان ها مانند حال همه روزه ی جامعه است هرشخص بجای انجام وظیفه ای که به خودش محوّل شده به دنبال انداختن تقصیر به گردن این و آن است.
به راستی بیمارستان هایی که با بودجه ی دولتی کشور ساخته و پشتیبانی می شوند فقط بخاطر اینکه هزینه ها را دولت می پردازد صحیح است که پزشکان معالج کمترین زمان ممکن را برای بیمار صرف کنند!؟ تا به اصطلاح از دولت پولی به جیب زده باشد !!!!؟؟؟
متاسفانه همین تفکر که برداشتن از جیب دولت ساده ترین شکل کسب درآمد و حق ماست گریبان مملکت را چنان می فشارد تا مردم را خفه کند این دود تنها در چشم خود ما مردم خواهد رفت.
خودمانی که بجای حمایت از بسیاری از طرح های دولتی فقط به فکر منفعت آنی خویش است.
همین هزینه هایی که از جیب خیرین هزینه و همه مبالغی که از جیب دولت(جیب بیت المال) بر باد می‌رود.
چرا بیماری که هزینه ی بیمارستان برایش سنگین است یک هفته و حتی بیشتر باید بستری بماند و با روزی یک دقیقه ویزیت و در جمع هفت دقیقه طی هفت روز معالجه شود!!!؟؟؟
چرا همین زمان را روز اول نمی گذارند تا مادری هفت روز آواره و فرزندی هفت روز موش آزمایشگاهی پزشکان نباشد!!!؟؟؟
آیا اینگونه قصورها را می توان متوجه دولت دانست یا بسی خردمندانه تر است که این مقوله را به نداشتن وجدان کاری و قائل نبودن شان و منزلت اجتماعی برای شهروندان مربوط و ناشی از فقر فرهنگی و اجتماعی دانست که با کمال تاسف مدتی ست در اجتماع ریشه دوانده و باعث نادیده گرفتن حقوق مردم شده ربط دهیم.
ضمن اینکه از پزشکان و رانندگان محترم تاکسی و دبیران محترم و… در جامعه اسلامی خواهشمندیم به جای فشار انگشتشان در چشم دولت و متهم کردن عامه یک سوزن هم به خودشان بزنند و بعد جوالدوز به دیگران تقدیم کنند که ریشه ی بسیاری از مشکلات امروز جامعه همین نادیده گرفتن این ضرب المثل هاست.

لینک کوتاه :

https://qasedakkhabar.ir/?p=7849

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار

محل تبلیغات