بیمه طلایی معلمان احیا شد/ آیین‌نامه اجرایی رتبه‌بندی در راه هیئت وزیران

به گزارش قاصدک خبر؛ مشکلات بیمه‌ درمانی معلمان مطالبه‌ای است که بارها از سوی آنان مطرح شد اما نتیجه‌ای قابل قبول نداشته است و تنها دوره‌ای که رضایت نسبی از شرایط بیمه درمانی وجود داشت به زمانی برمی‌گردد که بیمه طلایی برای جامعه فرهنگیان در نظر گرفته شد هرچند قدمت چندانی نداشت و رو به فراموشی رفت.

با روی کار آمدن یوسف نوری به‌عنوان وزیر آموزش و پرورش از آذر سال گذشته، او از بهبود وضعیت بیمه درمانی معلمان خبر داد و اخیراً هم آن‌طور که معاونان او در صفحات شخصی شبکه‌های اجتماعی خود اطلاع‌رسانی کرده‌اند گویی بیمه تکمیلی با خدمت‌رسانی بهتر برای فرهنگیان در نظر گرفته شده است.

بر این اساس سعید عسگری معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش در حساب شخصی توئیتر خود این‌گونه نوشته است:

«خوشبختانه با تلاش وزیر محترم آموزش و پرورش و با همیاری دولت مردمی و حمایت ریاست محترم جمهور جناب دکتر رئیسی و معاون محترمشان دکتر مخبر فراخوان بیمه درمان و حوادث دانش‌آموزی و… صورت گرفت و شرکت بیمه‌ای که بهترین پیشنهاد را داشت مشخص شد.

بعد از سال‌ها اتفاق قابل قبولی صورت گرفت و ان‌شاءالله تمام تلاش‌ها صورت گرفته که رضایتمندی خوبی حاصل شود؛ جزییات آن طی بخشنامه‌ای به ادارات‌کل آموزش و پرورش استان‌ها اعلام خواهد شد.

با پیگیری وزیر محترم بخشی از سهم نهایی نیز توسط دولت تقبل شده است.با توجه به توانمندی شرکت برنده و مراکز تحت پوشش انتظار خدماتی در شأن همکاران محترم مورد انتظار هست، البته نظارت بر روند فعالیت‌ها و اقدامات جهت رضایتمندی حداکثری مهمترین مسئولیت ماست.»

همچنین صادق ستاری‌فرد سخنگوی وزارت آموزش وپرورش هم بار در توئیتی دیگر به همین موضوع اشاره کرده نوشت:

«با پیگیری جدی وزیر، ⁧‫بیمه طلایی‬⁩ (تکمیلی) فرهنگیان با خدمات و پشتیبانی مناسب بهداشتی و درمانی بعد از سالها احیا شد. آیین‌نامه اجرایی قانون رتبه‌بندی معلمان نیز به‌زودی از سوی کمیسیون امور عمومی دولت تقدیم هیئت وزیران می‌شود.»

روند آگاهی از  بهبود وضعیت خدمات‌رسانی بیمه درمانی معلمان تاکنون محدود به اطلاع‌رسانی از طریق شبکه‌های اجتماعی و صفحات شخصی برخی معاونان وزارت آموزش و پرورش شده است و هنوز از موضع رسمی و پورتال رسمی این وزارتخانه اطلاعاتی در این زمینه وجود ندارد.

منبع:تسنیم

لینک کوتاه :

https://qasedakkhabar.ir/?p=6833

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار

محل تبلیغات