۴۰ تن روغن احتکار شده در شوش کشف شد

دادستان عمومی و انقلاب شوش از کشف ۴۰ تن روغن خوراکی احتکار شده از دو فروشگاه در این شهرستان خبر داد.
کد خبر : 6679
تاریخ انتشار : شنبه 24 اردیبهشت 1401 - 14:02
۴۰ تن روغن احتکار شده در شوش کشف شد

به گزارش قاصدک خبر؛ سجاد اسدی مهر گفت: ۴۰ تن روغن خوراکی احتکار شده از دو فروشگاه در این شهرستان کشف و ضبط شد و پس از تشکیل پرونده قضائی برای متخلفین و پلمب فروشگاه‌های ذکر شده، روغن‌های مکشوفه وارد چرخه توزیع می‌شود.

به گفته او در راستای دستورات رئیس قوه قضائیه مبنی بر «مقابله با گرانفروشی و احتکار» و کمک دستگاه قضائی به دولت در انجام اصلاحات اقتصادی به منظور جلوگیری از سوءاستفاده متخلفین مایحتاج عمومی مردم و با دستور قاطع دادستان مرکز استان از دو فروشگاه بزرگ توزیع و پخش روغن خوراکی در شهرستان شوش مقدار ۴۰ تُن روغن کشف و ضبط شد.

دادستان عمومی و انقلاب شوش می گوید: مقرر شده در اسرع وقت با نظارت ادارات متولی، در خصوص نحوه توزیع این میزان روغن تصمیم‌گیری شود.

دادستان شوش می گوید: بر قاطعیت دستگاه قضائی در برخورد با گران‌فروشان و محتکران انجام می شود و تیم‌های نظارت بر بازار متشکل از نمایندگان تعزیرات حکومتی، اداره صمت، اتاق اصناف و نیروی انتظامی به صورت میدانی از مراکز عرضه کالا، فروشگاه‌ها و انبار‌ها بازدید کرده و ضمن رصد بازار، با تخلفات احتمالی در محل برخورد می‌کند.

اسدی مهر گفت: برخورد با گرانفروشان، محتکران و افرادی که سعی دارند با اخلال در بازار، منافع نامشروع کسب کنند، ادامه دارد و دستگاه قضائی با مسئولانی که با عدم انجام وظایف قانونی خود، در این خصوص مرتکب ترک فعل شوند برخورد می‌کند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب ها : ، ، ،