حمله نظامیان اسرائیلی به مراسم تشییع «شیرین ابوعاقله»

رسانه‌ها از حمله نظامیان اسرائیلی به مراسم تشییع پیکر «شیرین ابوعاقله» خبرنگار شهید فلسطینی خبر دادند.
کد خبر : 6649
تاریخ انتشار : جمعه 23 اردیبهشت 1401 - 20:48
حمله نظامیان اسرائیلی به مراسم تشییع «شیرین ابوعاقله»

به گزارش قاصدک خبر، منابع محلی اعلام کردند که نظامیان صهیونیست اجازه حمل پیکر شهید ابوعاقله روی شانه تشییع کنندگان را نداده و پیکر او را مجددا به داخل بیمارستان بازگرداندند.

هلال احمر فلسطین اعلام کرد که در حمله اشغالگران اسرائیلی به تشییع کنندگان پیکر شهید شیرین ابوعاقله مقابله بیمارستان فرانسوی قدس، ده‌ها نفر زخمی شدند.

منابع محلی اعلام کردند که پیکر شیرین ابوعاقله خبرنگار شهید فلسطینی در قبرستان داود نبی در شهر قدس به خاک سپرده خواهد شد.

ورود پیکر «شیرین ابو عاقله» به کلیسای کاتولیک در قدس اشغالی

نظامیان صهیونیست مانع از حرکت جمعیت تشییع کننده به سوی کلیسا شده و برخی از عناصر اطلاعاتی این رژیم که در بین جمعیت بودند، با فلسطینی‌ها درگیر شدند.

همزمان نظامیان صهیونیست نیز به سوی تشییع کنندگان در اطراف کلیسا یورش بردند. با وجود سرکوبگری رژیم صهیونیستی و حمله به مراسم تشییع شهید فلسطینی ، تشییع کنندگان فلسطینی با حضور گسترده خود در این مراسم، پیکیر شیرین ابوعاقله را در  جنوب قدس اشغالی به خاک سپردند.

نظامیان رژیم صهیونیستی چهارشنبه  بیست و یکم اردیبهشت ماه «شیرین ابوعاقله» خبرنگار فلسطینی شبکه الجزیره را در حین انجام مأموریت در جنین  واقع در کرانه باختری به شهادت رساندند.

ترور «شیرین ابوعاقله» خبرنگار الجزیره اولین جنایت رژیم صهیونیستی علیه خبرنگاران نبود؛ بلکه براساس آمار وزارت اطلاع‌رسانی فلسطین از انتفاضه دوم فلسطین در سال 2000 تا امروز 45 روزنامه‌نگار توسط رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند.

منبع:تسنیم