تیراندازی در فرودگاه حریر در شمال عراق / آمریکایی ها خانه های مردم را گلوله باران کردند

کانال خبری "صابرین نیوز" عراق که وابسته به نیروهای مقاومت است، بامداد سه‌شنبه از تیراندزای شدید در فرودگاه حریر در استان اربیل عراق خبر داده است.
کد خبر : 6607
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 20 اردیبهشت 1401 - 16:25
تیراندازی در فرودگاه حریر در شمال عراق / آمریکایی ها خانه های مردم را گلوله باران کردند

به گزارش قاصدک خبر، این کانال خبری بدون اشاره به جزییات بیشتر اعلام کرد که  نیروهای آمریکایی مستقر در فرودگاه حریر در جریان آموزش‌های نظامی خود به بهانه این که اشتباه کرده‌اند، به روی شماری از منازل مسکونی آتش گشودند.

شبکه المیادین نیز با تأیید این تیراندازی گزارش داد که نیروهای آمریکایی در جریان آموزش مقابله با پهپاد در پایگاه هوایی حریر در کردستان عراق به برخی منازل در “باسرمه” آسیب وارد کردند.

فرودگاه حریر از سال ۲۰۰۳ میلادی توسط نیروهای آمریکایی مورد استفاده قرار می گیرد و بطور روزانه این فرودگاه شاهد فرود جنگنده‌ها و نیروهای نظامی ارتش آمریکاست.

این فرودگاه در شمال شرقی استان اربیل و در۷۵ کیلومتری مرز حاج عمران واقع شده است.

فرودگاه حریر سال ۱۹۸۳ توسط دولت عراق برای استفاده در جنگ تحمیلی علیه ایران ساخته شد و از سال ۲۰۰۳ میلادی به این سو به کنترل نیروهای ارتش آمریکا درآمده است.

این فرودگاه به کرات مورد حمله موشکی و پهپادی قرار می‌گیرد، در همین راستا فرودگاه حریر تیرماه ۱۴۰۰ هدف سه پهپاد و ۲۰ راکت قرار گرفت.

طی سال جاری میلادی ده‌ها حمله به مواضع آمریکا با روش‌های مختلف اعم از کارگذاری مین‌های کنار جاده‌ای سر راه کاروان‌های نظامی آمریکایی یا حمله موشکی و پهپادی به محل‌های استقرار اشغالگران آمریکایی در عراق انجام شده است.

منبع:ایرنا