هزینه‌های دندانپزشکی جامعه ایثارگران تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می‌گیرد

به گزارش قاصدک خبر؛ حجت الله امانی در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه ، در خصوص نحوه پرداخت هزینه های دندانپزشکی جامعه ایثارگران اذعان داشت: ۲ مرکز ما در استان‌های مرکزی و بوشهر خدمات دندانپزشکی را به صورت تخصصی به ایثارگران ارائه می دهند. ما به دنبال ارائه این خدمات در تمامی مراکز استانها هستیم، قول‌های مساعدی از سوی مسئولان شرکت متد برای تحت پوشش قراردادن تعرفه دندانپزشکی در بیمه تکمیلی به ما داده شده است، نهایتا با اعمال تخفیف بتوانیم به جامعه ایثارگر خدمات ارائه دهیم.

وی همچنین در خصوص ارائه دیگر خدمات به ایثارگران، با بیان اینکه در سنوات گذشته خدمات بنیاد شهید به ایثارگران بیشتر در زمینه معیشت و خدمات رفاهی بود، گفت: با توجه به شرایط سنی جامعه هدف نوع خدمات و اقدامات بنیاد شهید و سازمان های تابع باید بیشتر در زمینه نگهداری، پایش سلامت و موضوعات فرهنگی و ورزشی باشد.

امانی افزود: بنیاد شهید دارای ۲۸ مرکز  فرهنگی، ورزشی و توانبخشی در کشور است که فقط ۱۰ مرکز آن دارای سه فاز کامل در زمینه فرهنگی، ورزشی، درمانی، توانبخشی و اقامت است و بخش های دیگر مراکز در دست تکمیل است.

مراکز فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثارگران تا پایان ۱۴۰۲ تکمیل می‌شود

مدیرعامل موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار، با بیان اینکه امیر حسین قاضی‌زاده هاشمی معاون بنیاد شهید و امور ایثارگران حمایت هایی را در زمینه تکمیل مراکز  فرهنگی، ورزشی و توانبخشی داشته است، گفت: به دنبال تکمیل تمام طرح ها تا پایان سال ۱۴۰۲ هستیم و اعتبارات آن در بخش تکمیل از محل سفرهای استانی رئیس جمهور و تجهیز و تکمیل تجهیزات آنها از سوی بنیاد شهید تامین می‌شود.

امانی با تاکید بر اینکه ما مکلف و موظف هستیم خدمات را براساس هماهنگی با حوزه معاونت فرهنگی بنیاد شهید در اختیار جامعه هدف قرار دهیم، خاطرنشان کرد: یکسری برنامه‌های تفریحی به صورت تجمعی و گروهی با هماهنگی با حوزه معاونت فرهنگی بنیاد شهید برای جامعه ایثارگر در نظر گرفته می‌شود که کل هزینه‌ها را بنیاد شهید تقبل می‌کند.

 وی اضافه کرد: خانواده های ایثارگران که به صورت انفرادی قصد استفاده از اماکن اقامتی بنیاد شهید را دارند باید هزینه بپردازند اما  تخفیف های ۴۰ تا ۷۰ درصدی برای آنها در نظر گرفته شده است. در سنوات گذشته نیز در طرح محسنین برای حضور جانبازان قطع نخاء در این مراکز ضمن قدردانی و تشکر از حضور آنها هدایایی به ایثارگران تقدیم شد.

۶ هزار ایثارگر پایش سلامت می‌شوند

مدیرعامل موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی، با بیان اینکه با همکاری متولیان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۶ هزار ایثارگر پایش سلامت می شوند، تاکید کرد: با دستور قاضی زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به دنبال ظرفیت سازی در زمینه پایش سلامت و فیزیوتراپی ایثارگران در منزل هستیم و این طرح به صورت پایلوت در کرمان در حال اجرا است.

ایجاد خانه های ایثار در مراکز استان‌ها

وی گفت: یکی از الویت های بنیاد شهید توسعه خانه های ایثار است، اکنون اولین مرکز در مشهد راه اندازی شده و ۲۴ نفر از والدین خانواده شهدا و ایثارگران در آنجا نگهداری می شوند.

وی افزود: براساس شاخص های در نظر گرفته شده با استفاده از ظرفیت های بهزیستی خانه های ایثار در استان ها ایجاد می‌شود.

امانی همچنین با بیان اینکه ظرفیت مراکز ورزشی ایثارگران ۱۵۰ هزار نفر است، اذعان داشت: چهار هزار سانس از مراکز ورزشی در اختیار جامعه ایثارگر قرار می‌گیرد.

منبع:ایرنا

لینک کوتاه :

https://qasedakkhabar.ir/?p=6305

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار

محل تبلیغات