وزارت بهداشت آماده ارائه خدمات درمانی به زخمی‌های افغانستان است

به گزارش قاصدک خبر، در متن پیام بهرام عین‌اللهی آمده است: استکبار جهانی و ایادی منطقه‌ای آن به بهانه‌های واهی اهتمام خود را برای ایجاد اختلاف و فتنه بین مسلمانان افغانستان به کار بسته و با خلق اتفاقاتی ناخوشایند، همچون ترور نمازگزاران مسجد مزارشریف و دانش‌آموزان مظلوم مدرسه عبدالرحیم شهید کابل، دل‌های برادران و خواهران مسلمان را به ویژه در ماه مبارک رمضان آزرده خاطر کرده است.  

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اتفاقات تلخ اخیر علیه مسلمانان به ویژه شیعیان، ابراز تأسف کرده و فتنه‌انگیزی‌های عامدانه و هدفمند دشمنان را به شدت محکوم می‌کند و آماده هرگونه کمک‌های انسان دوستانه بهداشتی درمانی به مردم کشور دوست و برادر افغانستان است.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نوبه خود در چارچوب سیاست ‌های کلی نظام اسلامی، ارزش‌های دینی و کرامت انسانی و رسالت‌های سازمانی و انسان‌دوستانه خود افتخار دارد، نهایت تلاش خود را برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی برای اتباع افغانستانی به کار بسته و از زمان شروع کووید ۱۹، همانند اتباع ایرانی هیچگونه محدودیتی برای مراجعه و درمان این اتباع در مراکز درمانی سراسر ایران قائل نبوده است. به طوری که حجم قابل توجهی از این بیماران به طور رایگان یا حداقل هزینه در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها بستری و درمان شده‌اند و همه اتباع کشور افغانستان از برنامه ملی واکسیناسیون رایگان جمهوری اسلامی ایران بر علیه بیماری کووید ۱۹ بهره‌مند شده‌اند.

روز گذشته به دنبال وقوع انفجار در مسجد سه دوکان بزرگترین و قدیمی‌ترین مسجد شیعیان در قلب شهر مزار شریف ۱۱ نفر شهید و ۳۲ تن زخمی شدند. طالبان، انفجارها و بمب‌گذاری‌های اخیر در شهرهای افغانستان را محکوم و اعلام کرد که عاملان این حوداث به زودی شناسایی و به شدت مجازات خواهند شد.

منبع:ایرنا

لینک کوتاه :

https://qasedakkhabar.ir/?p=6157

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار

محل تبلیغات