هرگونه حرمت شکنی و روزه خواری در ملأ عام برابر مقررات با متخلفان برخورد خواهد شد

به گزارش قاصدک خبر، فرماندهی انتظامی استان خوزستان ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن كريم، ماه شـب های قدر، ماه دعا و نیایش و ماه تزکیه و خودسازی و آرزوی سلامتی برای هموطنان عزیز، توجه عموم مردم به ویژه متصدیان محترم واحدهای صنفی و اماکن عمومی را به رعایت و اجرای موارد زیر جلب می نماید:

 به منظور حفظ حرمت ماه مبارک رمضان و روزه داران گرامی، از هرگونه تظاهر به روزه خواری در ملاء عام، پوشش نامتعارف و کشف حجاب در واحدهای صنفی و اماکن عمومی خودداری شود.

در صورت صدور مجوز ویژه فعاليت برای مراكز اقامتی و پذيرايي بین راهی، پایانه های مسافربری، فرودگاه ها، ایستگاه های راه آهن و بیمارستان ها می توانند به منظور ارائه خدمات به مسافران و افرادی که دارای عذر شرعی می باشند، با رعايت موازین شرعی و حفظ شئون اسلامی، ضمن استتار مکان به گونه ای که در ملاء عام تظاهر به روزه خواری نشود، فعالیت نمایند.

فعاليت سایر اماکن پذیرایی فاقد مجوز ویژه رمضان از يك ساعت قبل از اذان مغرب (افطار) مجاز مي باشد و در صورت مشاهده هر گونه تخلف، برابر مقررات و ضوابط با متخلفان برخورد خواهد  شد.

 بدیهی است مسئولیت عدم رعایت موارد یاد شده متوجه مسئولان و متولیان اماکن مربوطه می‌باشد.

همچنین در تکمیل این اطلاعیه آمده است در صورت مشاهده هرگونه حرمت شکنی و روزه خواری در ملأ عام برابر مقررات با متخلفان برخورد خواهد شد.

ضمناً واحد‌های صنفی پذیرایی، محل تردد مسافران (پایانه‌های مسافربری، ایستگاه‌های راه آهن، مراکز درمانی) برای هرگونه فعالیت، قبل از اذان مغرب می بایست مجوز فعالیت را از این اداره اخذ کنند.

همچنین فعالیت کافه‌تریاها، بستنی فروشی، استخرها و قهوه خانه‌های سنتی قبل از اذان مغرب ممنوع می باشد و گشت‌های کنترلی این اداره به صورت شبانه روزی در سطح شهر فعال بوده و با واحدهای صنفی متخلف برخورد قانونی خواهد شد.

در پایان با آرزوي سلامتي براي تمامي هموطنان گرامی ضمن تأکید بر رعایت شئون اسلامی (پرهیز از کشف حجاب، عدم استفاده از پوشش نامتعارف، عدم اختلاط نامتعارف زن و مرد و …) در کلیه واحدهای صنفی و اماكن عمومي، از همه شهروندان گرامی تقاضا می شود در صورت مشاهده هرگونه تخلف و جرایم، مراتب را از طریق پلیس 110 و یا نزدیکترین مرکز انتظامی اطلاع دهند تا اقدام لازم صورت گیرد. 

فرماندهی انتظامی استان خوزستان        

لینک کوتاه :

https://qasedakkhabar.ir/?p=5683

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار

محل تبلیغات