آیا بازگشایی مدارس با اعتراضات اخیر معلمین ارتباطی دارد!؟

به گزارش قاصدک خبر،از تصمیمات عجولانه و غیرکارشناسی آموزش و پرورش اینگونه تصور می شود که گویی بر موجی از احساسات قرار دارد.

اجباری شدن آموزش حضوری در مدارس از ۱۴ فروردین به بعد در حالی مطرح شده که علاوه بر این که احتمالا موج بعدی کرونا را پس از سفر ها و دیدو بازدید های نوروزی در پی خواهیم داشت بلکه وارد ماه مبارک رمضان نیز شده و معلمین و دانش آموزان باید با مشکلاتی مانند خشکی دهان و بینی و افزایش خطر ابتلا به کرونا نیز مواجه شوند.
مشکلات سرویس مدارس که همیشه معضل آموزش و پرورش بوده و در حال حاضر دو چندان خود را نشان می دهد به قوت خود باقی است .
آیا تدبیری برای تردد دانش آموزان اندیشیده شده است؟

ظاهر امر نشان می دهد این وزارتخانه پر چالش هیچ وقعی به نگرانی ها در خصوص سلامتی دانش آموزان نمی گذارد ، مسئله سلامتی پرسنل و معلمین مدارس که بماند مسکوت و به جای خود
از طرفی در خصوص افزایش طول زمان سال تحصیلی برای دانش‌آموزان دبیرستانی هنوز این وزارت خانه به اجماع نظر نرسیده است.
به نظر می رسد این وزارت خانه ی گوش به فرمان، بدون اعتراض به مصوبات ستاد کرونا که سعی در عادی جلوه دادن شرایط داشته و با اجبار به بازگشایی مدارس تصمیم به همسویی غیر کارشناسی با ستادی دارد که پیش از این نیز شاهد تصمیمات دور از ذهن آن بودیم.

مسئولان آموزش و پرورش اذعان می نمایند که با توجه به شرایط افت تحصیلی دانش‌آموزان و اختلال در روند آموزشی و پرورشی، حضوری شدن مدارس ضروری می باشد.
و معاون تربیت بدنی و سلامت این وزارتخانه به استناد نتایج یک نظرسنجی گفته بود؛ حدود 80 درصد خانواده‌ها از بازگشایی مدارس استقبال کرده‌اند.

اما کدام نظر سنجی و چگونه انجام شده است الله اعلم .
البته بر کسی پوشیده نیست که ما اصولا در صدور آمار شگفت انگیز اساتیدی چیره دست هستیم.
اگر سلامت دانش آموزان و معلمین برای ستاد کرونا اهمیتی ندارد انتظار والدین ، معلمین و دانش آموزان از وزیر متبوع ایستادگی در مقابل این تصمیم نابخردانه بوده و هست چرا که به نظر می رسد سلامت جسمانی فرزندان ما در اولین درجه اهمیت قرار دارد.
ضمن اینکه زمزمه های مبنی بر ارتباط بازگشایی اجباری مدارس بااعتراضات اخیر معلمین مطرح شده که باید دید آیا این تصمیم شتابزده ستاد کرونا ارتباطی با زمزمه های موجود دارد یا خیر…!؟

لینک کوتاه :

https://qasedakkhabar.ir/?p=5666

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار

محل تبلیغات