رئیس سازمان انرژی اتمی: به پیشرفت‌های بسیار خوبی در غنی‌سازی رسیده‌ایم/ انرژی‌ هسته‌ای را توسعه خواهیم داد

به گزارش قاصدک خبر به نقل از تسنیم، جشنواره ملی «ره‌آورد سرزمین نور» همزمان با ‌«روز ملی راهیان نور» با حضور مهندس محمد اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و جمعی از مسئولان کشوری و لشکری در خرمشهر برگزار شد.

اسلامی در این مراسم اظهار داشت: بسیار جای سعادت است که دیگر بار در این مکان مقدس شاهد راه‌اندازی فعالیت حرکت عظیم راهیان نور در سرزمین نور هستیم.

وی افزود: آمریکا منافع ملی‌اش را در قلمروی جهانی دنبال می‌کند و چه با دیپلماسی، چه با زور، از منافع خودش حفاظت خواهد کرد و برای محافظت از آن حمله‌های پیش‌دستانه‌ای را که امروز اعتبارش را در دنیا از دست داده است، انجام می‌دهد.

اسلامی گفت: دوران افتخارآمیز انقلاب اسلامی اگرچه با فراز و فرود همراه بوده، ولی بحمدالله رو به رشد است و مشاهده می‌کنید که در مقاطع گوناگون و به‌خصوص در این 5 سال گذشته شکننده‌ترین و ناکارآمدترین تحریم‌ها علیه کشورمان تنها با همین روند رو به رشد بی‌تأثیر شده‌اند.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران یادآور شد: آمریکا هر زمانی که تحریم‌های جدیدی را وضع کرد، یک پیشرفت برای ایران اسلامی حاصل کرده است و ما به نقطه قوتی دست پیدا کرده‌ایم که در پی آن مجدداً تحریم دیگری بر ما اثر نخواهد کرد.

وی ادامه داد: تحریم‌ها هم در حوزه هسته‌ای و هم در دیگر حوزه‌ها به‌بهانه مبارزه با تروریسم یا حقوق بشر نام‌گذاری شده‌اند و بر ملت ما اعمال می‌شوند و ایران را متهم می‌کنند، اما همه متوجه شده‌اند که هدف از این بازی‌ها، به‌هم زدن امنیت منطقه است.

اسلامی خاطرنشان کرد: برای آمریکا مواجهه با سردار سلیمانی عزیز در منطقه، مواجهه ساده‌ای نبود. سردار سلیمانی با طرح خاورمیانه بزرگ مقابله کرد؛ که با فرماندهی رهبر معظم انقلاب به‌معنای واقعی کلمه این پروژه به شکست انجامید.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: آمریکا در سوریه با استراتژی خود این گروه‌های تروریستی جنایتکار را در مناطق مختلف گروه‌بندی کرد تا این سرزمین را بین آن‌ها تقسیم کند و این قلمرو‌ها در خاک عراق هم همین طور بود تا بتوانند به‌خیال خام خود به ایران هم راه پیدا کنند که با جانفشانی جبهه مقاومت به کل این نقشه، نقش بر آب شد.

وی ادامه داد: دشمنان برنمی‌تابند که فن‌آوری‌های پیشرفته هسته‌ای در قلمروی ایران اسلامی وجود داشته باشد حتی این اجازه را به متحدان خودشان هم نمی‌دهند که بتوانند به خودکفایی و استقلال برسند.

اسلامی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب هم به موضوع فناوری هسته‌ای به‌وضوح پرداختند و حتی در چند سخنرانی اخیر به این نکته اشاره فرمودند که ما در ابعاد مختلف به انرژی‌های نوین خصوصاً حوزه هسته‌ای احتیاج داریم و آن را توسعه خواهیم داد.

معاون رئیس جمهور اضافه کرد: خدا را شاکر هستیم که عزیزان ما در نیروی هوافضای سپاه موفق شدند باز هم ماهواره‌ای را در مدار قرار دهند که کاربرد‌های بسیار برای ایران دارد. در حوزه‌های پنج‌گانه انرژی‌های نوین نیز به‌برکت انقلاب اسلامی و خون شهدا دارای ظرفیت‌های قابل اتکا هستیم. بحمدالله در حوزه غنی‌سازی پیشرفت بسیار حاصل شده است و در دولت سیزدهم نیز کاربرد فناوری‌ هسته‌ای را در زندگی مردم خواهیم داشت.

وی گفت: آمدن به اردوی راهیان نور سفر به نور است. جمعیت خرمشهر امروز 85 میلیون نفر است و قلب همه ایران برای خرمشهر می‌تپد و اتحاد ما و پیروی ما از  ولی امر مسلمین و ایستادگی ما تا آخر برای اعتلای کلمه «حق» یک تکلیف همیشه‌پایدار است.

اسلامی عنوان کرد: از خداوند می‌خواهم که در این راه ثابت‌قدم باشیم و هر روز افتخارات بیشتری را برای این کشور بیافرینیم و مردم ما بتوانند زندگی با کیفیت بالاتر و منزلت اجتماعی ارزشمندی را برخوردار شوند.

گفتنی است، این جشنواره با حضور مهندس اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در اردوگاه شهید باکری خرمشهر آغاز به کار کرد.

لینک کوتاه :

https://qasedakkhabar.ir/?p=5138

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار

محل تبلیغات