فرمانده سپاه خوزستان: روند پروژه فاضلاب شهر اهواز و کارون راضی‌کننده است

به گزارش قاصدک خبر  اهواز‌، سردار سرتیپ پاسدار حسن شاهوار‌پور امروز در حاشیه بازدید از پروژه‌های فاضلاب اهواز در جمع خبرنگاران‌ اظهار داشت: یکی از کارهای بسیار بزرگی که قرارگاه خاتم‌الانبیا دارند انجام می‌دهند فاضلاب شهر اهواز و کاروان است که در بحث فاضلاب مشکلات عدیده‌ای داشتند.

وی بابیان اینکه از اوایل سال 1400 مقرر شد این پروژه توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا اجرا شود که در این باره در تیرماه1400 قرارداد قرارگاه خاتم‌الانبیا نهایی شد و فعالیت‌شان شروع شد، افزود: طول خط فاضلابی که باید اجرا شود 103کیلومتر است و نیز از لوله‌هایی به قطر 1200 تا 1400 استفاده می‌کنند. 

سردار شاهوارپور با بیان اینکه اینجا منطقه مهدیس است و باید 25ایستگاه پمپاژ ساخته  شود، گفت: این محل یکی از ایستگاه بسیار پیچیده و ریزشی  است به دلیل اینکه زمین ماسه‌ای است و مشکلات زیادی در بحث کار سازه در زمین است اما با تکنولوژی که در اختیار قرارگاه خاتم‌الانبیا بوده کار را به خوبی مدیریت کرده‌اند که در روزهای آینده ایستگاه پمپاژ این منطقه نصب و آماده اجرا عملیات است.

 فرمانده سپاه حضرت ولی‌عصر(عج) استان خوزستان با بیان اینکه پیشرفت کار جلوتر از زمانی است، گفت: در حال حاضر24 درصد از پروژه انجام شده این در صورتی بود که باید تا به الان 22درصد پروژه پیشرفت می‌کرد.

سردار شاهوارپور استفاده از ظرفیت پیمانکاران، کارگران، متخصصین و مهندیس بومی را نکته عطف پروژه دانست، گفت: بیش از 700 نفر به طور مستقیم مشغول به کار بوده و بیش از 245  دستگاه مهندسی در مجموعه پروژه مشغول فعالیت بوده و نیز 50 نقطه اصلی در سطح شهر اهواز و کارون درگیر کار است و همچنین 6 جبهه کاری دارند که در این 6 جبهه‌کاری در 50 نقطه کاری در حال فعالیت‌های پیچیده مهندسی از جمله لوله‌گذاری که در سطح و با عملیات فنی و با ایجاد تنل در زیرزمین در حال فعالیت هستند.

وی افزود: با توجه به تلاش و همتی که در حال انجام است امیدواریم با برطرف کردن موانع و مشکلاتی که در طول مسیر است موانع برطرف بشود و در آن زمانبندی که  مشخص شده پروژه را تحویل بدهند و مشکل فاضلاب مردم شهر اهواز و کارون حل بشود.

منبع:تسنیم

لینک کوتاه :

https://qasedakkhabar.ir/?p=5002

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار

محل تبلیغات