ایران اولین کشور سازنده واکسن کرونای سویه اُمیکرون در دنیا است

به گزارش قاصدک خبر، دکتر «بهرام دارایی» روز پنجشنبه در مراسم تودیع و معارفه رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، با بیان اینکه حدود ۲۱۰ میلیون واکسن کرونای داخلی و خارجی تا به حال تهیه شده و ۸۵ درصد افراد واجد شرایط واکسیناسون در کشور نیز واکسینه شده‌اند، افزود: برنامه‌ریزی‌هایی برای تزریق دُز چهارم واکسن برای افراد در معرض آسیب انجام شده است.

وی اضافه کرد: ۲۱ شرکت وارد حوزه تولید واکسن با پلتفرم‌های مختلف شده‌اند و واکسن برکت در حال گذراندن تاییدیه خود از سازمان بهداشت جهانی است و بقیه واکسن ها در نوبت ارزیابی هستند.

وی افزود: شرکت‌های تولیدی واکسن در کشور توان تولید ۵۰ میلیون دُز در ماه را دارند.

وی ادامه داد: در بحث اُمیکرون چون نگران جمعیت کودکان بودیم، اهتمام ویژه‌ای در بحث تجهیز تخت‌های ویژه مراقب کودکان و نوزادان (nicu) و (picu) داشتیم که تا پایان سال تخت های picu (کودکان)به ۵۰۰ تخت خواهد رسید.

از پیک ششم کرونا عبور کرده‌ایم

معاون وزیر بهداشت در ادامه سخنانش گفت: به خواست خدا قله پیک ششم را رد کرده‌ایم و توان کشور در کنترل پیک ششم عالی بود و امیدواریم این کاهش استمرار پیدا کند.

وی افزود: فکر می‌کردیم این پیک خیلی بدتر از این باشد، با توجه به آمار، وضعیت کشور به دلیل کارهای انجام شده از قبل و واکسیناسیون، خیلی بهتر از کشورهای دیگر بودیم.

دکتر دارایی با اشاره به درخشش دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: دانشگاه علوم پزشکی در زمینه های مختلف خوش درخشیده و یک دانشگاه کامل و مستقل است و توسعه رشد آن به خوبی ادامه دارد.

وی افزود: در بحث جذب دانشجویان خارجی و توریسم درمانی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خوب عمل کرده است و همچنان جای بهتر شدن دارد. مطمئنا با توسعه زیرساخت های استان، دانشگاه توان خیز برداشتن برای کارهای بزرگتر برای منطقه غرب کشور را دارد.

وی اضافه کرد: استان کرمانشاه ظرفیت‌های خوبی درزمینه غذا و دارو دارد و توان پوشش کل منطقه را دارد و جزو استانهای ویژه ما در این حوزه است.

جهش حوزه آموزش پزشکی کشور مطلوب است

معاون وزیر بهداشت گفت: از زمان جدایی آموزش پزشکی از وزارت علوم خیزی برای تربیت متخصصین در رشته های مختلف برداشته شد که در حال حاضر ثمره آن قابل لمس است. وزارت بهداشت با این اتفاق هم در خصوص رشد علمی، فناوری و تربیت نیروی انسانی توانست موفق باشد و امیدواریم این موفقیت ادامه دار باشد.

وی با اشاره به رییس پیشین دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: دکتر مرادی یکی چهره های برجسته استانی و کشوری است که خدمات بزرگی را در حوزه بهداشت و درمان انجام داده است. در حوزه تجهیز دکتر مرادی خوب عمل کرده و این یک مزیتی بزرگ برای استان است.

معاون وزیر بهداشت همچنین با اشاره به رییس جدید دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: نیروی جوانی، تجربه و علم در دکتر محمدی جمع شده است تا بتواند مسیر توسعه دانشگاه علوم پزشکی استان را همواره ادامه دهد و مطمئنا با پشتوانه دکتر محمدی با سرعت بیشتر ادامه پیدا خواهد کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ششم بهمن امسال در حکمی دکتر «قباد محمدی» را به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه منصوب کرد.

محمدی استاد داروسازی، متولد ۱۳۵۸ در شهرستان اسلام آبادغرب است.

دکتر محمدی که سال ۱۳۸۹ به عنوان عضو هیات علمی در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه فعالیت خود را آغاز کرد، دارای کرسی و مرتبه استاد تمامی در این دانشکده است.

از سوابق اجرایی وی می توان به ریاست دانشکده داروسازی کرمانشاه در سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۱، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در سال‌های ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۴، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در سال‌های ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۶ و معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از سال ۱۳۹۶ تاکنون اشاره کرد.

پیش از این دکتر محمودرضا مرادی رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بود.

منبع:ایرنا

لینک کوتاه :

https://qasedakkhabar.ir/?p=4667

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار

محل تبلیغات