طرح ۲فوریتی مجلس برای تشدید مجازات اراذل و اوباش

به گزارش قاصدک خبر؛ حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ، از تدوین طرح 2فوریتی تشدید مجازات افراد شرور و کسانی که با قداره و اسلحه‌های سرد این‌چنینی علیه امنیت عمومی اقدام به حمل و استفاده از آن می‌کنند خبر داد.

وی افزود: طرح 2فوریتی مذکور در سامانه مربوطه بارگذاری شده و در مرحله جمع‌آوری امضاست که پس از آن اعلام وصول می‌شود و در دستورکار کمیسیون و جلسه علنی قرار خواهد گرفت.

عضو کمیسیون قضایی مجلس در توضیح بیشتر این طرح اظهار کرد: بر اساس این طرح اختیارات نیروهای محافظ امنیت در خصوص کسانی که با سلاح سرد یا گرم علیه نیروهای انتظامی یا نظامی و امنیتی و همچنین مردم اقدام کنند، افزایش می‌یابد.

حاجی‌دلیگانی بیان کرد: احتمالاً نمایندگان با فوریت این طرح موافقت خواهند کرد که پس از آن در کمیسیون امنیت ملی و یا قضایی و حقوقی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نماینده شاهین‌شهر در مجلس تأکید کرد: امیدوارم با تصویب طرح‌های این‌چنینی و اجرای درست آن دیگر شاهد مواردی از جمله اتفاقی که اخیراً برای نیروی فرماندهی انتظامی افتاد، نباشیم.

اخیراً مأموران انتظامی پاسگاه بیدزرد شهرستان شیراز حین اجرای مأموریت، با اراذل و اوباش، درگیر شدند که در این درگیری سروان علی اکبر رنجبر، بر اثر ضربه سلاح سرد (قمه) از ناحیه گردن به‌شدت مجروح شد و بر اثر خونریزی شدید به خیل شهدا پیوست.

تسنیم

لینک کوتاه :

https://qasedakkhabar.ir/?p=4098

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار

محل تبلیغات