علل رفتار‌های بچه گانه افراد بزرگسال

به گزارش قاصدک خبر؛ مرجان پلوئی کارشناس ارشد روان‌شناسی عمومی اظهار کرد: بعضی از افراد در سنین کودکی از لحاظ بعد روانی رشد طبیعی را پشت سر نمی‌گذارند که این مسئله باعث بروزمشکلاتی برای فرد در دوران بزرگسالی می‌شود.

او ادامه داد: دلبستگی یکی از موضوعاتی است که در کودکی باید به خوبی آن را مدیریت کرد؛ زیرا برآورده نکردن نیاز‌های کودک، در سال‌های کودکی باعث می‌شود مراحل رشد عادی او طی نشود و در بزرگسالی مستعد رفتار‌های نابالغانه شود.

پلوئی بیان کرد: برخی افراد ممکن است از لحاظ مالی یا تحصیلی جایگاه خوبی داشته باشند، اما در برابر مشکلات و چالش‌های عاطفی و هیجانی بسیار ضعیف عمل ‌کرده و رفتار‌های کودکانه مانند قهر از خود نشان دهند؛ زیرا این افراد نمی‌توانند مثل یک فرد بالغ مشکلاتشان را حل کنند و اغلب از وضعیت خلقی خود ناراضی هستند. این دسته از افراد از رفتارهای کودکانه خود آگاه نیستند و همواره از مطلوب نبودن رابطه با دوست صمیمی یا شریک زندگی خود آزرده خاطر هستند.

وی درباره درمان رفتارهای کودکانه بزرگسالان، گفت: این افراد با مراجعه به روان‌شناس و طی جلسات یاد می‌گیرند که ذهنیت بزرگسال و سالم خود را توانمند کرده و در برابر مشکلات، رفتاری در چار چوب منطق و عقلانیت از خود بروز دهند.

میگنا

لینک کوتاه :

https://qasedakkhabar.ir/?p=4061

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار

محل تبلیغات