ادعای گاردین: ویروس کرونا ۹۰ درصد از قابلیت سرایت خود در هوا را از دست داده است

به گزارش قاصدک خبر، گاردین نوشت :

کووید-۱۹، ۹۰ درصد از قابلیت سرایت خود از طریق هوا در ۲۰ دقیقه‌ی اول را از دست داده که اکثر این توان از دست رفته متوجه ۵ دقیقه اول مواجه افراد با ویروس شناور در هوا است.

محققین دانشگاه بریستول می‌گویند انتقال ویروس از طریق هوا ناممکن نیست اما همچنان بیشترین ریسک سرایت در ارتباطات مستقیم است که می‌شود به وسیله ماسک و رعایت فاصله از آن جلوگیری کرد.

سازمان جهانی بهداشت:

تا دو ماه دیگر اومیکرون نیمی از شهروندان اروپا را آلوده می کند

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در اروپا می‌گوید در صورتی که وضعیت ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در شرایط کنونی باقی بماند، تا دو ماه دیگر نیمی از شهروندان کشور‌های اروپایی مبتلا به این بیماری با سویه اومیکرون می‌شوند. هشدار این سازمان درست در روزی داده می‌شود که دو سال پیش کووید-۱۹ رسما اولین قربانی را در چین گرفت.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در اروپا می گوید در صورتی که وضعیت ابتلا به کووید-۱۹ در شرایط کنونی باقی بماند، تا دو ماه دیگر نیمی از شهروندان کشورهای اروپایی مبتلا به این بیماری با سویه اومیکرون می شوند.

هشدار این سازمان درست در روزی داده می شود که دو سال پیش کووید-۱۹ رسما اولین قربانی را در چین گرفت. یازدهم ژانویه سال ۲۰۲۰، پکن رسما اعلام کرد که اولین نفر در شهر ووهان، کانون اولیه پیدایش ویروس کرونا، پس از ابتلا به میروس کرونا جان باخته است.

هانس کلوگه، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت روز سه‌شنبه با شرکت در یک نشست خبری گفت که «سویه جدید ویروس کرونا، اومیکرون، بسیار راحت‌تر از سویه‌های دیگر حتی روی افرادی که پیش‌تر دچار کووید-۱۹ شده و یا واکسن زده‌اند منتقل می‌شود.»

کلوگه در این نشست خبری تاکید کرد که « تا۱۰ ژانویه، ۲۶ کشور اروپایی گزارش دادند که بیش از یک درصد از جمعیت آنها هر هفته به کووید-۱۹ مبتلا می‌شود.»

تا کنون ۵۰ کشور موارد ابتلا به اومیکرون را گزارش کرده‌اند

وی افزود: «اکنون ۵۰ کشور موارد ابتلا به اومیکرون را گزارش کرده‌اند و می‌گویند که اومیکرون به سرعت به ویروس غالب در اروپای غربی تبدیل شده و اکنون در منطقه بالکان در حال گسترش است.»

آمارها در اروپا نشان می‌دهد که سویه اومیکرون ویروس کرونا در هفت روز گذشته جان بیش از ۲۰ هزار نفر را گرفته است که در مقایسه با سویه پیشین کرونا، «دلتا»، درصد مرگباری بسیار پایین تری دارد.

لینک کوتاه :

https://qasedakkhabar.ir/?p=3154

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار

محل تبلیغات