مردم خوزستان جمعه منتظر باران باشند

به گزارش روز پنجشنبه قاصدک خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل هواشناسی خوزستان محمد سبزه زاری با اشاره به بارشهای پراکنده در برخی از نقاط استان طی امروز گفت : احتمال بارشهای پراکنده بویژه در مناطق جنوبی و مرکزی وجود در روز جاری وجود دارد و سپس با استقرار سامانه بارشی تا اوایل روز جمعه به ویژه روزهای شنبه تا دوشنبه، شاهد رگبار و رعد و برق، وزش بادهای متوسط تا شدید گاهی تند بادهای لحظه ای در اغلب مناطق استان خواهیم بود و  بارش تگرگ و برف در مناطق مستعد و ارتفاعات استان دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی خوزستان تصریح کرد : با توجه به حجم بارشها بویژه در مناطق شمال و شمال شرق و ارتفاعات استان آبگرفتگی معابر شهری و سیلابی شدن مسیل‌های کوهستانی محتمل است.

بیشتر بخوانید

زلزله چهارمحال و بختیاری خسارت جانی نداشته

🔹️اقامه نماز باران+گزارش تصویری

سبزه زاری خاطر نشان کرد : تا اوایل روز سه شنبه هفته آینده شمال خلیج فارس مواج و در بعضی ساعات همراه با رگبار و رعد وبرق پیش بینی می شود.

به گفته وی  طی امروز و فردا به دلیل وزش بادهای متوسط تا شدید احتمال وقوع پدیده گرد و غبار محلی در مناطق جنوبی و غربی و مرکزی طی ساعاتی از بعد از ظهرها وجود دارد. 

وی افزود : در شبانه روزگذشته اهواز با ۲۴.۸ و ایذه با ۳.۸ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب گرمترین وخنکترین نقاط استان بوده اند.

مدیرکل هواشناسی خوزستان بیان کرد : در شبانه روزگذشته حداکثر دمای اهواز ۲۴.۸ و حداقل ۱۲.۶ درجه سانتیگراد بوده است.

به گزارش قاصدک خبر به نقل از ایرنا اداره کل هواشناسی خوزستان در اطلاعیه‌ای نسبت به حجم بالای بارش به میزان بالاتر از ۱۰۰ میلیمتر در مناطق شمالی و ارتفاعات خوزستان از روز شنبه هفته آینده هشدار سطح قرمز صادر کرده است.

لینک کوتاه :

https://qasedakkhabar.ir/?p=2475

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار

محل تبلیغات