اعضای بدن پرستار مدافع سلامت اهوازی به سه بیمار نیازمند اهدا شد

اعضای بدن پرستار مدافع سلامت اهوازی به سه بیمار نیازمند اهدا شد

به گزارش قاصدک خبر؛  میثم معزی با اعلام خبر انجام موفقیت آمیز نوزدهمین عمل اهدای عضو در اهواز، اظهار داشت: اعضای بدن یک بیمار مبتلا به مرگ مغزی که از پرستاران بیمارستان گلستان بود و در طی چند روز گذشته بر اثر افزایش شدت بیماری دچار این مسئله شده بود، به 3 بیمار نیازمند استان خوزستان اهدا شد.

وی افزود: مرحومه حدیث نظری، از پرستاران بخش کرونایی بیمارستان گلستان اهواز که در ایام پیک شدید کرونا، در دفاع از سلامت مردم و درمان بیماران کرونایی، پا به پای دیگر همکارانش در بیمارستان گلستان بود، پس از وفاتش نیز جان 3 بیمار نیازمند را نجات داد.

رئیس بیمارستان گلستان اهواز در ادامه تصریح کرد: اعضای اهدایی مرحومه نظری شامل 2 کلیه و کبد ایشان است که به 3 نیازمند عضو اهدا شد.

معزی با بیان اینکه این نوزدهمین عمل موفقیت آمیز اهدای عضو در بیمارستان گلستان اهواز، گفت: بیمارستان گلستان در طی سال جاری نوزده عمل موفق اهدای عضو از جمله اهدای قلب در این بیمارستان انجام شد که نشان از وجود ظرفیت‌های مناسب در استان خوزستان برای تبدیل شدن به قطب پزشکی در کشور دارد.

وی ادامه داد: اهدای عضو در طی یک سال گذشته در استان خوزستان با پیشرفت خوبی همراه شده است و آمار خوبی به ثبت رسیده است اما متاسفانه کافی نیست و در مقابل حجم بالای ثبت مرگ مغزی در بیمارستان‌های استان، موافقت با اهدای اعضای بیماران مبتلا به مرگ مغزی بسیار پایین است که نیاز به فرهنگی سازی این سنت حسنه است.

لینک کوتاه :

https://qasedakkhabar.ir/?p=2196

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار

محل تبلیغات